Як проходять позапланові перевірки ПрАТ «МК «АЗОВСТАЛЬ»????

Співробітниками Державної Азовської морської екологічної інспекції з 10 грудня по 23 грудня 2019 року було проведено позапланову перевірку ПрАТ «МК «АЗОВСТАЛЬ», з метою дотримання  вимог природоохоронного законодавства. Але перевірка замість 10 днів тривала лише 6. Представники комбінату, як то кажуть, вставляли палки в колеса. Держінспекторів допустили до об’єкта лише на третій день перевірки о 15:00, тому проби води були відібрані майже в темряві. За результатами аналізів було виявлено перевищення  норм.

 З огляду на результати аналізів скидів, які мають незадовільні для комбінату цифри, ними було висунете обвинувачення Інспекції в навмисному завищені даних. Натомість, відомча лабораторія ПрАТ «МК «АЗОВСТАЛЬ» отримала інші результати аналізів.  Звісно, без перевищень нормативів… Чому так сталося? Питання залишається без відповіді.

Звертаємо увагу на те, що Державною Азовською морською екологічною інспекцією вже неодноразово зафіксоване підвищення й без того спеціально завищених нормативів. Для порівняння пропонуємо переглянути дані, зафіксовані Інспекцією та лабораторією ПрАТ «МК «АЗОВСТАЛЬ», щоб побачити розбіжність зафіксованих цифр.Інспекцією при відборі проб та виконанні вимірювань перевищення із року в рік фіксуються на водовипуску №9, з якого промислові стічні води після шламанакопичувача потрапляють в Азовське море. Для довідки, шламонакопичувач був побудований ще у 1966 році. На сьогодні це єдиний скид в Азовське море, через який до нашого моря потрапляють виробничі стічні води.

Що робить ПрАТ «МК «АЗОВСТАЛЬ» для покращення екологічної ситуації? Комбінат хоче встановити свій контроль над контролюючим державним органом. В зауваженнях до акту перевірки наголошує, що при наступному відборі проб буле залучати іншу «незалежну» лабораторію. І це замість того, аби виправляти порушення закону.

На сьогодні, ситуація наступна - Інспекцією буде підраховано збитки за шкоду, нанесену навколишньому природному середовищу, далі суд. Спекулюючи на темі, що інспектори намагаються «зафіксувати якомога більше порушень, закрити комбінат та залишити значну кількість маріупольців без праці», представники комбінату забувають, що всі їхні працівники, їх родини та діти дихають єдиним повітрям, купаються в Азовському морі, вода в якому повинна відповідати нормативам, встановленим законодавством України, не зважаючи на позицію комбінатів. А Державна Азовська екологічна морська інспекція і на далі продовжить перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства маріупольськими промисловими «гігантами».  


eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення