31 травня - Всесвітній день без тютюну

31 травня 1988 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила Всесвітнім днем без тютюну (World No-Tobacco Day). Перед світовою спільнотою було поставлено завдання - домогтися того, щоб в XXI столітті проблема тютюнопаління зникла. XXI століття настало, але проблема не зникла. Боротьба з нікотином триває.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я в світі від причин, пов’язаних з курінням, щорічно передчасно вмирають більше, ніж від дорожньо-транспортних пригод, вживання наркотиків, або від СНІД.

Та куріння не тільки шкодить вашому здоров'ю, але має величезний вплив на навколишнє середовище.

Щоразу, коли ви курите цигарку, хімічні речовини викидаються в атмосферу, забруднюючи повітря.

І це далеко не єдиний спосіб, як сигарети завдають шкоди довкіллю:

1. Приблизно 5 мільйонів гектарів (600000000 дерев) лісу щороку знищується для сушки тютюну. Вважається, що одне дерево витрачається на кожні 300 цигарок.

2. За різними оцінка, у світі викидається близько 1000 000 000 кг недопалків в якості відходів.

3. Куріння представляє пряму загрозу для наших лісів, будинків і парків. Викинуті недопалки були пов'язані з великими пожежами (близько 7% лісових пожеж). Забирає сотні життів і пошкодження майна на мільйони доларів.

4. Недопалки є найбільш поширеними токсичними відходами (до 34% від загального об’єму сміття) на наших дорогах і, всупереч поширеній думці, вони не розкладаються повністю.

5. Коли йде дощ, недопалки, що лежать на наших вулицях і жолобах змиваються в наші річки і водойми. Токсичні хімічні речовини в недопалках являють собою загрозу для наших водних екосистем і для прісноводних мікроорганізмів.

6. Розкладання недопалка може зайняти до 12 місяців в прісній воді і до п'яти років у морській воді. Недопалки були знайдені в шлунках молодих птахів, морських черепах і інших морських істот.

7. Величезні суми йдуть на очистку наших транспортних шляхів, очищення вулиць і зливових стоків, а також пляжів і водойм від недопалків. Не кажучи вже про їх утилізацію. 

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення