Операція «Нерест»

Щороку Державна екологічна інспекція України та її територіальні органи здійснює спецоперацію «Нерест» пов’язану із заходами проведених у період весняно-літньої заборони вилову водних біоресурсів, нересту. Зазначені заходи направлені на посилення державного нагляду (контролю) за станом охорони, використання та відтворення водних живих ресурсів, під час заборони на їх вилов у внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах України та передбачені безпосередньо правилами рибальства для внутрішніх водойм, у зв’язку з чим вони не поширюються на басейн Азовського моря і річки (до гребель), що в нього впадають.

Проте, у зазначений період в Азовському морі проводиться промисел морських видів риб, а також відсутні додаткові обмеження для здійснення любительського і спортивного рибальства. В свою чергу, Державною Азовською морською екологічною інспекцією посилюється контроль за дотриманням вимог природоохоронного законодавства при використані водних біоресурсів на підконтрольній території.

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Азовського моря у складі 6-ті осіб проводились щоденні оперативні заходи державного нагляду (рейди) з виявлення фактів незаконного використання водних біоресурсів Азовського моря.

За результатами оперативних заходів державного нагляду до адміністративної відповідальності за ст. 85 КУпАП було притягнуто 303 особи на загальну суму штрафів 21471 грн., 11 адміністративних матеріалів за ст. 88-1 ч.1 КУпАП направлено на розгляд до суду для притягнення винних осіб до відповідальності.

У осіб, які порушили вимоги правил рибальства, було виявлено та вилучено:

- знаряддя та засоби лову - сітки зяберні, сітки «павук», ятері у загальній кількості 31 од.

- незаконно добуті водні живі ресурси: бички, пелінгас, калкан азовський, тарань, креветка, тюлька у загальній кількості 1564кг.

Загальна сума завданих збитків склала 88782,85грн

Інспекція попереджає громадян України, фізичних, юридичних і посадових осіб про необхідність суворого дотримання вимог природоохоронного законодавства під час періоду тиші та нересту водних біоресурсів у 2019 році.     

   

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення