ЩОДО ІНФОРМАЦІЇ ЯКА З’ЯВИЛАСЬ У СОЦМЕРЕЖІ

Реагуючи на питання до Державної Азовської морської екоінспекції яке нещодавно з’явилось у соціальних мережах щодо демонтажу парканів у прибережній смузі Азовського моря, пояснюємо наступне.

 

Беззаперечно, у Конституції України закріплено, що земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України є об'єктами права власності Українського народу. Водним і Земельним законодавством України встановлена заборона на будівництво будь-яких споруд у прибережних смугах, у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів, за виключенням гідротехнічних, гідрометричних та лінійних споруд. Саме будівництво гідротехнічних споруд і є «наріжним каменем» в практиці зведення таких споруд, що як показує досвід  є «прихованими» будівлями із прийнятними умовами для проживання, які , як-правило, підлягають в подальшому знесенню.

 

Розмір та межі прибережної захисної смуги уздовж морів, навколо морських заток і лиманів встановлюються за проектами землеустрою, а в межах населених пунктів - з урахуванням містобудівної документації.

 

Отже, на законодавчому рівні визначено механізм який регулює відносини у даному питанні, але для того, щоб законно вчинити дії по демонтажу тої чи іншої споруди, яка перешкоджає вільному доступу до моря або до іншого водного об’єкту, необхідно встановити та належним чином зафіксувати таке порушення, з’ясувати кому належить об’єкт, коли та за яких обставин збудовано. Після чого, у судовому порядку вже можна буде вимагати про притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності і порушувати питання демонтажу споруд та приведення ділянки у придатний для використання стан.

 

На даний час до Бердянської міської ради спрямовано запит на отримання інформації щодо порушеного питання, після чого в межах повноважень Державної Азовської морської екологічної інспекції будуть вжиті відповідні заходи, про які буде повідомлено додатково.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення