Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів

Щороку 6 листопада відзначається Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів.

У листопаді 2001 року  Генеральна Асамблея ООН прийняла рішення про те, що щороку у всьому світі 6 листопада відзначається Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів. Приймаючи це рішення, ООН мала намір привернути увагу до екологічних наслідків. Війна - це руйнівне начало людини, а людина, будучи частиною природи, руйнує навколишнє середовище і погіршує стан екосистем і природних ресурсів. Після припинення військових дій, крім людських втрат, зруйнованих міст та інфраструктури, завдається великої шкоди природі: забруднюється як водний так і повітряний басейн, здійснюється безконтрольне розміщенні відходів, вирубуються ліси, знищуються угіддя і спалюються посіви і все навколо. Приймаючи це рішення, вона враховувала, що шкода, заподіяна навколишньому середовищу під час збройних конфліктів, призводить до погіршення стану екосистем та природних ресурсів на тривалий період після припинення конфліктів і часто торкається не тільки однієї держави і не тільки нинішнього покоління.

Війна, якими б не були її причини, приносить невимовні жахи для цивільного населення і може протягом лічених хвилин знищити те, що іноді було створено цілими поколіннями. Крім людських страждань, що завдає війна, вона також веде до руйнування навколишнього середовища.

Частина території, яка підконтрольна Державній Азовській морській екологічній інспекції, зокрема Донецька область знаходиться у зоні воєнного конфлікту та на території, якої відбуваються бойові дії. Тому питання збереження природного середовища дуже важливе для нас усіх і лише спільними зусиллями можна уникнути подібних руйнівних наслідків війни. Для цього кожна зі сторін конфлікту повинна дотримуватися міжнародних норм, такі як Женевські конвенції, які регулюють ведення війни. У сучасному світі розвиваються технології, але тільки людина може вибрати спосіб і цілі їх застосування.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення