Виявлено незаконне полювання на території природно-заповідного фонду


16 листопада поточного року державними інспекторами Державною Азовською морською екологічною інспекцією призупинено незаконне полювання на території гідрологічного заказника загальнодержавного значення «Приморський».

В ході проведення заходів держаного нагляду було встановлено, що Приморською міськрайонною організацією УТМР (м. Приморськ) організовано та проведено полювання в акваторії Азовського моря  в межах гідрологічного заказника загальнодержавного значення «Приморський». Для проведення полювання, на відстані приблизно 100 метрів від берега урочищ «Арапка», мисливцями були встановлені маскувальні дерев’яні конструкції «скрадки».

За результатами заходів відносно Голови Приморської міськрайонної організації УТМР та мисливців складені відповідні  адміністративні матеріали за порушення правил використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду України. Здійснення полювання призупинено.

Дані обставини відбулись через слабку ефективність охорони підконтрольних територій Приазовським національним природним парком, якому згідно п. 1.6  Положення «Про гідрологічний заказник загальнодержавного значення «Приморський» затверджене Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 07.08.2019 року №287, а також Охоронних зобов’язань №144 від 03.09.2019 року видані Департаментом екології та природних ресурсів Запорізької ОДА, передано під охорону та дотримання встановленого режиму об’єкт – гідрологічний заказник загальнодержавного значення   «Приморський».

Через що, Приазовському національному природному парку надані обов’язкові вимоги щодо посилення заходів охорони гідрологічного заказника загальнодержавного значення «Приморський» з метою дотримання на його території норм законодавства про природно-заповідний фонд України. У свою чергу, адміністрація Парку намагається ігнорувати законні вимоги Інспекції, стверджуючи у своїх листах про перевищення повноважень, які підписані заступником директора парку. Безпосередньо сам директор Парку уникає від вирішення такого роду проблемних питань для уникнення персональної відповідальності.

Через мережу Інтернет та серед інших видань Приазовський національний природний парк розповсюдив інформацію про демонтаж «скрадків», з яких здійснювалось полювання у заказнику. Але це не є їх досягнення у вирішені проблеми. Інспекція триває на постійному контролі дану ситуацію   та вживає усіх необхідних заходів впливу у межах діючого законодавства. 

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення