Керівництво Інспекції взяли участь у робочих нарадах стосовно відміни мораторію на території Донецької області

   Відповідно до ст. 3 Закону України від 2 вересня 2014 року № 1669-VII «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» забороняється проведення планових та позапланових перевірок суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у зоні проведення антитерористичної операції, крім позапланових перевірок суб’єктів господарювання, що відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності віднесені до суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику.

 Крім того, згідно ст.5 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» ліцензії та документи дозвільного характеру, видані суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, строк дії яких закінчився у період її проведення, вважаються такими, що продовжили свою дію на період проведення антитерористичної операції.

За статтею 19 Конституції України, державні службовці Державної Азовської морської екологічної інспекції повинні діяти в межах і спосіб, передбачений чинним законодавством, і тому дані законодавчі обмеження не дають змогу Інспекції з 2014 року здійснювати повною мірою державний нагляд (контроль) дотримання вимог природоохоронного законодавства підприємствами, організаціями. Протягом 2015- 2019 років металургійні підприємства міста Маріуполь такі, як ПрАТ «МК «АЗОВСТАЛЬ та ПрАТ «ММК ім..Ілліча»  не включались до плану перевірок, планові перевірки не проводились.

Незважаючи на це, Державною Азовською морською екологічною інспекцією протягом 2016 -2019 років проведено 24 позапланові перевірки дотримання вимог прироохоронного законодавства ПрАТ «ММК ім..Ілліча», ПрАТ «МК «Азовсталь», на підставі звернень громадян та раніше наданих приписів

Така ситуація не задовольняє ані мешканців міста, ані спеціалістів- екологів.

І тому, на початку листопада відбулась робоча зустріч начальника Державної Азовської морської екологічної інспекції з Головою Донецької обласної державної адміністрації, директором департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА, на яких Інспекція дістала підтримку у питанні скасування мораторію на перевірки.

Крім того, начальник Інспекції та громадські активісти відвідали з робочим візитом та мали робочу зустріч з Головою комітету Верховної Ради України  з питань екологічної політики та природокористування, і відчули підтримку в питанні внесення змін у законодавство про перевірки щодо скасування мораторію. Також,  на робочій зустрічі обговорювалось питання використання шлакових відвалів металургійних підприємств міста Маріуполя у дорожньому будівництві, і над цим проектом вже працюють науковці з Кривого Рогу.

Так само, обговорювались питання кадрового потенціалу Державної екологічної інспекції України та розширення співробітництва між законодавчою та виконавчою владою з екологічних питань, проблеми відновлення екології Донбасу після військового конфлікту.

За результатами зустрічей направлені пропозиції та листи на адресу комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.

Сподіваємось на плідну співпрацю зі свідомими громадянами, громадськими організаціями та активістами-екологами з метою зробити наше місто-перлину на березі моря найкращим містом країни, українським Давосом!

 

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення